Okna Aluminiowe bez izolacji termicznej

Systemy stolarki aluminiowej bez izolacji służą do konstruowania lekkich przegród wewnętrznych, pozwalających na wydzielenie stref w obrębie jednego pomieszczenia. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, jako ścianki działowe lub boksy kasowe, lecz równie dobrze nadają się do zabudowy balkonów i loggii.
Rozwiązania oparte na tego rodzaju systemach charakteryzują się łatwością i wygodą obsługi, a przy tym wysoką odpornością na uszkodzenia, co jest szczególnie istotną zaletą w przypadku zastosowania ich w miejscach użytkowanych przez znaczną liczbę osób. Dzięki możliwości zastosowania szkła ornamentowego w roli wypełnień oraz szerokiej palety kolorystycznej malowanych proszkowo profili – konstrukcję można dopasować pod względem estetycznym do każdego wnętrza.


System PBI 40 E
Okno aluminiowe bez izolacji termicznej PBI 40E

System PBI 40 E przeznaczony jest do wykonywania przegród i konstrukcji niewymagających izolacji termicznej. Konstrukcje w nim zrealizowane służą głównie jako zabudowy wewnętrzne takie jak: okna, nienośne ściany działowe, witryny i boksy w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz użyteczności publicznej i przemysłowej. Okna i ściany wykonane w systemie PBI 40 E mogą być stosowane jako przegrody zewnętrzne, jednak tylko wówczas, gdy stolarce nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności, a obliczenia statyczne nie uwzględniają wpływu obciążenia wiatrem.Głównym elementem konstrukcyjnym systemu PBI 40 E są profile aluminiowe bez izolacji termicznej o głębokości zabudowy 40mm, pozwalające na zastosowanie wypełnienia o grubości do 24mm.


Okno aluminiowe PBI 50 N
Okno aluminiowe bez izolacji termicznej PBI 50N

System PBI 50 N został opracowany z myślą o konstrukcjach i przegrodach niewymagających izolacji termicznej, w tym przede wszystkim: okien, ale też nienośnych ścian działowych, witryn i boksów. Wyroby budowlane wykonane w tym systemie przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz użyteczności publicznej i przemysłowej jako przegrody wewnętrzne. System PBI 50 N wykorzystywany jest często w takich konstrukcjach jak np. w okienka kasowe. W szczególnych przypadkach, okna i ściany zrealizowane w systemie PBI 50 N mogą znaleźć zastosowanie w roli przegród zewnętrznych, jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności nie są stawiane, a konstrukcja nie będzie narażona na działanie wiatru. System PBI 50 N oparty jest bazie profili aluminiowych bez izolacji termicznej o głębokości zabudowy 50mm, co pozwala na zastosowanie wypełnienia o grubości do 43mm.


 

Więcej informacji na stronie producenta: www.vetrex.com.pl