Parapety marmurowe

Marmur to surowiec metamorficzny powstały w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni i dolomitów). W zależności od domieszek mineralnych może przyjmować różne barwy i wzory. Jest mniej odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie i ściskanie niż granit.

Firma JARO-MAX polececa je szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych. Nasza firma oferuje parapety firmy JARO-MAX z jednego z najpiękniejszych i najbardziej rozpowszechnionych na rynku polskim marmurów, jakim jest NAPOLEON DAINO REALE (inaczej nazywany BRECCIA SARDA). Jego niepowtarzalne, piękne użylenie oraz kolor pasujący do elementów z drewna powoduje, że nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku. Parapety są produkowane pod handlową nazwą NAPOLEON.

Dane techniczne:

Parapety o grubości tylko 30mm na żądany wymiar (max dł. uzależniona od wymiarów aktualnie dostępnych płyt)

Orientacyjna waga 1m² materiału to dla grubości 30mm – ok. 85kg

Ważne informacje:

Powinno się unikać stosowania klejów i środków do pielęgnacji o pH powyżej 10 oraz pozostawiania takich substancji na powierzchni Głównym wrogiem wyrobów z marmuru są zanieczyszczenia. Jeśli nie zostaną usunięte, pozostawiają niebezpieczną patynę, która powoduje utratę połysku i uszkodzenia powierzchni. Po gruntownym wstępnym czyszczeniu jest konieczne zachowanie czystości i regularne mycie wodą i środkami pielęgnacji o neutralnym pH Popularne produkty, które niszczą powierzchnie to: soki, pianki do golenia, napoje alkoholowe, soda, perfumy, zmywacz do paznokci, keczup, musztarda, ocet, środki czyszczące nieprzeznaczone do kamienia, środki do włosów, szampony, mydła zawierające EDTA, sól kamienna, piasek, pasta do zębów, środki do toalety, środki do czyszczenia rur i każda ciecz zawierająca kwasy lub zasady.

UWAGA!
Produkty z kamienia naturalnego są wyrobami naturalnymi. Struktura gotowego wyrobu może odbiegać od prezentowanych próbek. Nie jest wadą występowanie w tych materiałach żył, przerostów, mikropęknięć czy wżerów – dowodzi to o naturalności i szlachetności kamienia. Ewentualne reklamacje rozpatrujemy przed zamontowaniem parapetów (z wyjątkiem wad ukrytych).

 

Więcej informacji na stronie producenta: www.jaro-max.pl/