Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne – Granitowe

Parapety wykonane są z granitu. Granit to naturalne tworzywo o bardzo szerokim zastosowaniu w budownictwie i architekturze. To jeden z najlepszych materiałów wykończeniowych, zarówno do wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Parapety wykonane z tego materiału zdecydowanie podnoszą estetykę wnętrz będąc dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Parapety zewnętrzne – Aluminowe

Parapety wykonane są z blachy aluminiowej.

Parapety zewnętrzne – ALU-PŁYTKA

Aluminowe na bazie ALU-PŁYTKA (imitacja płytki klinkierowej) -są wykonane z surowej blachy aluminiowej polakierowanej na dowolny kolor w lakierni proszkowej. Unikalna technologia pozwala uzyskać charakterystyczne wytłoczenia imitujące płytkę klinkierową. Posiadają wyjątkową estetykę wykonania dzięki zastosowaniu proszkowych farb strukturalnych i uzyskaniu tzw. „efektu młotkowego”. Wszystkie polakierowane parapety są dodatkowo zabezpieczone samoprzylepną folią ochronną. Stalowe – wykonane z blachy stalowej pokrytej farbami poliestrowymi w procesie produkcji blachy w hucie. Zabezpieczeniem parapetów jest powłoka cynku chroniąca blachę stalową przed korozją oraz warstwa poliestrowego lakieru proszkowego. Dodatkowo zabezpieczone są folią ochronną (polietylen).

Parapety zewnętrzne stalowe

Wykonane zostały z blachy stalowej pokrytej farbami poliestrowymi w procesie produkcji blachy w hucie. Zabezpieczeniem parapetów jest powłoka cynku chroniąca blachę stalową przed korozją oraz warstwa poliestrowego lakieru proszkowego. Dodatkowo zabezpieczone są folią ochronną (polietylen).

Parapety zewnętrzne komorowe PCV firmy CELKO

Parapety zewnętrzne komorowe PCV zaprojektowane zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte w handlu tworzywami sztucznymi i ich recyklingu firmy CELKO. Pozwoliło to na opracowanie mieszanki tworzyw sztucznych o parametrach fizyko-chemicznych zbliżonych do półproduktów stosowanych do produkcji profili okiennych z PCV. Jego struktura jest bardzo podobna do profili okiennych, co ma niebagatelny wpływ na trwałość samego rdzenia parapetu, łatwość jego obróbki oraz odporność na odkształcenia wzdłużne i poprzeczne pod wpływem temperatury.

Folie używane do oklejania parapetu to materiał niemieckiej firmy SKAI. Są to folie specjalnie opracowane do zastosowań zewnętrznych, do produkcji których zastosowano technologię COOL COLORS, dzięki której osiągnięto zmniejszenie nagrzewania się powierzchni parapetu aż o 30%. Delikatne zakończenia boczne parapetu, zaokrąglony okapnik oraz ciekawie dobrane kolory imitujące drewno bądź aluminium szczotkowane tworzą niepowtarzalny design w wykończeniu nowoczesnych elewacji.

Główne zalety parapetów zewnętrznych PCV to:

  • jest „ciepłym” elementem wykończenia ściany budynku w porównaniu do parapetu stalowego czy wykonanego z kamienia naturalnego (nie przewodzi tak szybko zimna, a jego komory są dodatkowo izolatorami ciepła, w wyniku czego poprawia się izolacyjność termiczna dolnej strefy okna)
  • jest o wiele lżejszy od parapetu kamiennego, co sprawia, że łatwo się go przycina i obrabia przy użyciu podstawowych narzędzi budowlanych
  • jest odporny na uszkodzenia, nie wymaga specjalnych zabezpieczeń podczas składowania i transportu
  • jest bardzo łatwy do zamontowania nawet przez jedną osobę
  • jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym podczas opadów atmosferycznych (o wiele mniej słychać padający deszcz w porównaniu do parapetu stalowego czy aluminiowego)
  • jest oklejany wysokiej jakości foliami